26 Nisan 2014 Cumartesi

Sakalların efendisi: Adam Clayton

Futbol dünyası son 1-2 yıllık süreçte çok fazla sakallı kahraman yarattı demek yanlış olmaz. Andrea Pirlo'nun Euro 2012 sonrası kendine seçtiği yeni imajı, ardından Arda Turan, Kostas Mitroglou derken ortalık sakallı fenomenlerden geçilmez oldu. Peki en iyisi hangisi? Cevabı daha önce duymamış olabilirsiniz; Adam Clayton


Bundan daha efsanevi bir sakal olabilir mi? Hemen durumu açıklayalım bu arada. Huddersfield'ın 25 yaşındaki Manchester City altyapısı çıkışlı orta sahası Clayton bir ara tembellik yüzünden sakalını kesmemiş ve kendi deyimiyle "sakal sahibi olmuş". Sonrasında görünüşünden hoşlanan Clayton "Sezon sonuna kadar kesmeyeceğim, beğenip beğenmemeniz umurumda değil" diyerek işi ileri götürmüş. Geçtiğimiz hafta Huddersfield'daki okullardaki çocuklara bedava yemek sağlayan bir hayır kuruluşu kendisiyle irtibata geçmiş ve şöyle güzel bir şeye vesile olmuş Clayton; "Eğer internetteki yardım kampanyası 1000 pounda ulaşırsa sakalımı mavi beyaza boyayacağım!" İşte fotoğrafın nedeni bu.

Bu arada Clayton sakalını bu haftaki maçın ardından kestiriyor. "Kız arkadaşım Amanda sakaldan hiç hoşlanmıyor ve neredeyse 3 aydır yanıma yaklaşmıyor. Biraz ilgiye ihtiyacım var!" dese de huyundan da vazgeçmiyor; "Sakalı kesiyorum ama asla sinekkaydı traşla dolaşmayacağım, kirli sakalla devam etmeyi düşünüyorum!"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder