18 Nisan 2014 Cuma

Yaratıcı taraftar!


Bolivya'da oynanan maçların başka ülke takımları için kabus olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Öyle ki artık İddaa bayilerindeki ortalama bahisçi bile kupondaşlarına yüksek irtifadan ve etkilerinden bahsederek bu konudaki bilgisini konuşturuyor. Bolivya'daki yüksek irtifa da sağlam yükseklikte hani; Arjantin'i 6-0 yenmelerini sağlayacak kadar.

Dün, daha doğrusu bu sabah Bolivya'nın yüksekliğiyle meşhur şehri La Paz'da oynanan Libertadores Kupası 3. Tur ilk maçında ev sahibi The Strongest (iddialı isim) Uruguay temsilcisi Defensor Sporting (isimden dolayı maçlarına alt oynayasım geliyor) karşısında avantajlı bir skor elde etmenin peşindeydi.

Yarım saat dolmak üzereyken ekranda bu yaratıcı taraftar belirdi işte. Beyaz bir çarşafa iki göz, bir ağız deliği açılmış, ortasına da kocaman "İrtifa" yazıyor. Oldukça düşük ölçekli bir prodüksiyon olan Yüksek irtifa hayaleti maça damga vuruyor.


Maç mı? Grup aşamasında kendi sahalarında oynadıkları 3 maçta olduğu gibi (ki biri Velez'e karşıydı) yine kazandılar. Ancak ikinci maçta sevimli hayaletlerinin desteği olmadan 2-0'lık avantaj turu geçmelerine yetecek mi, işte orası soru işareti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder